چرا ماکروفر داغ نمی‌ شود؟
نوشته شده توسط : محمد سلحشوری

 

گرم نشدن مایکروفر یکی از مشکلات بسیار مهمی می باشد که بروز این علت به موارد بسیاری بستگی خواهد داشت. در هرخانه و آشپزخانه‌‌ای چند سالی می باشد که دستگاه مایکروفر جای خود را باز کرده است و به عنوان یکی از مهم‌ترین و ضروری‌ترین لوازم برقی خانگی در دسترس همه‌ی افراد منزل جهت گرم کردن و یخ‌زدایی مواد غذایی می‌باشد. کیفیت و سرعت بسیار بالای این دستگاه در گرم کردن مواد غذایی سبب شده است تا انتخاب اول افرادی باشد که زمان بسیاری برای آماده‌سازی کردن غذا نخواهند داشت. از گرم نمودن نان صبحانه گرفته تا پختن پیتزا برای شام یا آماده نمودن یک کیک فوق العاده خوشمزه برای میان وعده، همه و همه با استفاده از ماکروفر امکان پذیر می باشد. در ادامه با وبلاگ ما همراه باشید.

دلیل گرم نشدن مواد غذایی در انواع مایکروفرها چیست؟

زیاد پیش آمده است که مشتریان از گرم نکردن مناسب مواد غذایی در مایکروفر شکایت دارند. عوامل متعددی سبب پیش آمدن این مشکل در مایکروفر شده است.

با استفاده از مایکروفر در طول زمان ممکن می باشد برخی از قطعات آن دچار خراب شدن گردد و عملکرد دستگاه را با مشکل زیادی مواجه نمایند. تعمیر کردن لوازم خانگی ازجمله تعمیر مایکروفر نیازمند دانش و تخصص تعمیرات می‌باشد و باید توسط یک تعمیرکار حرفه ای و متخصص صورت بگیرد و نباید دستگاه خود را جهت تعمیرات و عیب یابی کردن به مراکز نامعتبر تحویل نمایید. مشکل گرم نکردن مایکروفر ممکن می یاشد به دلایل زیاد و مختلفی رخ بدهد و برای عیب یابی کردن آن در خانه موارد مختلفی را میتوانید مورد بررسی قرار دهید.

 

دلایل مهم داغ نشدن مایکروفر

1. سوختن ویا خرابی لامپ مگنترون یا همان لامپ اشعه

لامپ مگنترون یا لامپ اشعه قطعه فوق العاده مهمی در مایکروویو می باشد که در محیط دستگاه سبب آزادسازی و تولید کردن اشعه مایکروفر می‌گردد. مایکروفرها هرچه زمان بیشتری روشن بمانند، لامپ اشعه برای مدت بیشتری روشن باقی می‌ماند و اشعه زیادتری به مواد خوراکی و غذایی نفوذ می‌نماید.

 

2. خراب شدن ترانس

ترانس در هر مایکروفری قرار دارد که انرژی مگنترون را برای تابش و تولید نمودن امواج آن در محیط مایکروفر تامین مینماید. این دستگاه حرفه ای که از تعداد زیادی سیم‌‌پیچ‌های متعدد و خازن تشکیل شده است با تولید کردن انرژی فوق العاده بالای ولتاژ در مایکروفر به لامپ اشعه کمک می‌نماید تا وظیفه‌ی خود را به خوبی انجام دهد.

 

3. خراب شدن برد مایکروفر

در مایکروفر برد یک قطعه الکترونیکی می باشد که به عنوان مغز دستگاه عمل می‌نماید. از طریق الکتریسیته این قطعه به قطعات مختلف مایکروفر دستور شروع و پایان عملکرد را خواهد داد. خراب شدن برد دستگاه سبب می‌گردد تا فرمان اشتباهی به لامپ مگنترون یا ترانس ارسال گردد و تولید و انتشار نمودن اشعه ماکروفر با مشکل روبرو خواهد شد.

 

4. خراب شدن خازن مایکروفر

یکی از قطعات مهم در مایکروفرها خازن می باشد. عملکرد صحیح و درست خازن سبب گرم کردن یکنواخت و مناسب مایکروفر می شود، برای مگنترون دیود ولتاژ و خازن را بالاتر برده تا مگنترون بتواند به بهترین نحو مواد غذایی را گرم نماید. نیم سوز یا خراب شدن خازن سبب گرم نکردن مناسب مایکروفر می گردد. از ساده ترین راه های تشخیص خراب شدن خازن مایکروفر به موارد زیر میتوان اشاره نمود :

تایمر - دکمه ها- زمان سنج و سایر قسمت های مایکروفر به درستی عمل می نمایند اما مواد غذایی گرم نمیشود.

5. سوختن یا خراب شدن دیود مایکروفر

در ماکروفر، دیود موجود برای خنثی نمودن ولتاژ با خازن عمل می‌نماید، که برای تغذیه مگنترون لازم و ضروری است. اگر دیود از کار بیوفتد و یا بسوزد، ماکروویو دیگر تغذیه نمی‌گردد و در نتیجه نمی‌تواند مواد غذایی را گرم نماید.

تبدیل توان AC را به DC با کمک دیود خروجی انجام می‌گیرد و ولتاژ را تقریبا 2 برابر می‌نماید. توسط مگنترون این ولتاژ سبب میگردد که مواد غذای شما را کاملا گرم نماید.

 

6. خراب شدن سوییچ درب مایکروفر

 

ماکروفرها دارا 3 یا 4 سوئیچ درب می باشند. برای اطمینان نمودن از بسته شدن کامل درب این سوئیچ ها طراحی شده اند و هنگام بسته بودن درب فعال میگردند. این مکانیسم ایمنی در واقع برای مایکروفر است تا هنگام باز شدن درب هیچ اشعه مضری ایجاد نکنند.

علائم مهم ضعیف شدن مایکروفر چیست؟

مواردی راکه در بالا برای شما کمک ذکر نمودیم تا عیب و ایراد مایکروفر خود را درخانه پیدا کنید البته موارد بسیار دیگری نیز وجود دارد که باید توسط متخصصان تعمیرات مورد بررسی قرار بگیرد از قبیل: بررسی نمودن شکستگی آهنربای لامپ مگنترون، خرابی یا سوختگی لوله اشعه آن و مشکلاتی مربوط به سیم کشی مگنترون.که این موارد تنها توسط تعمیرکار متخصص و حرفه ای قابل عیب یابی و بررسی می باشد.

تعمیر کردن مایکروفر کار ساده‌ای نیست و نیازمند تخصص می باشد ، بهتر می باشد از بدست گرفتن انبردست و پیچ گوشتی جهت تعمیر خودسرانه خودداری نمایید و بصورت آنلاین می توانید در کمتر از ۵ دقیقه از تعمیرگاه های معتبر درخواست تعمیرکار دهید تا بصورت رایگان پیک تعمیرخونه نسبت به دریافت مایکروفر خراب شده‌ی شما اقدام نمایند و پس از تعمیر کردن مجددا بصورت رایگان مایکروفر شما را همراه با ضمانت نامه شرکتی درب خانه تحویل نمایند.

چرا مایکروفر به خوبی غذا را گرم نمی‌کند؟

مایکروفر دستگاهی می باشد که کشف امواج و پیشرفت تکنولوژی سبب حضور آن در میان لوازم برقی آشپزخانه گردیده است. این دستگاه بی نظیر می‌تواند با کمک اشعه مایکرو در کسری از ثانیه غذای شما را با سرعت شگفت‌انگیزی بسیار داغ نماید. اشعه مایکرو نوعی موج می باشد که در طیف امواج الکترومغناطیس به طول 2450 مگاهرتز می‌رسد قرار گرفته است.

قابلیت نفوذ امواجهای مایکروفر به ذرات آب، چربی و روغن را دارند و همچنین سبب برانگیختگی ذرات و اتم‌های موجود در غذا خواهند شد و به این ترتیب مواد غذایی داخل دستگاه مایکروفر شروع به گرم شدن می‌نمایند. به همین دلیل عدم گرم شدن مایکروفر به عملکرد اشعه‌ها مربوط می باشد.

 

 

تعمیرات تخصصی ماکروفر برند بکو در منزل ویا محل مورد نظر

تعمیرات ماکروفر بکو در منزل و محل مورد نظر

بکو یک کمپانی اروپایی می باشد که از کیفیت فوق العاده و فروش بسیار بالایی در جهان برخوردار است جهت تعمیرات ماکروفر برند بکو می توانید با مرکز تعمیرات تخصصی تک لند در تهران تماس بگیرید.

تعمیرات ماکروفر کنوود در منزل و محل مورد نظر

کنوود یک شرکت ژاپنی می باشد که در شهر بزرگ توکیو ژاپن واقع گردیده است، جهت تعمیرات ماکروفر کنوود خود با  مرکز تعمیرات تخصصی ماکروفر کنوود تماس بگیرید.

تعمیر ماکروفر اسنوا در منزل و محل مورد نظر

اسنوا یک مارک معتبر تولید کننده‌ی محصولات خانگی در کشور ایران می باشد، این کمپانی بزرگ یکی از زیرمجموعه‌های گروه صنعتی انتخاب است، جهت تعمیرات ماکروفر برند اسنوا می توانید با مرکز تعمیرات تخصصی تک لند سرویس  تماس بگیرید.

 

نمایندگی تعمیرات تخصصی ماکروفر کنوود

نمایندگی تعمیرات تک لند سرویس با تاکید بر دانش فنی و تخصصی تعمیرکاران و انتخاب متخصصان نمونه همواره در تلاش جهت ارائه خدمات با بالاترین کیفیت و ایجاد یک بستر فوق العاده مناسب جهت رفاه حال مشتریان می‌باشد، این نمایندگی با راه‌اندازی شعب متعدد سعی در ارائه خدمات تعمیر ماکروویو کنوود در کوتاه‌ترین زمان ممکن به اقصی‌نقاط تهران و حومه را داشته و دستگاه شما را به‌سرعت سرویس و تعمیر خواهد کرد؛ بنابراین تعمیرات ماکروفر کنوود خود را به نیروهای زبده ما در نمایندگی تعمیرات ماکروفر در تهران بسپارید و در زمان و هزینه‌های پرداختی صرفه‌جویی کنید؛ چراکه تعمیرکاران ما باکیفیت‌ترین خدمات را با قیمتی منصفانه مطابق با تعرفه‌های مصوبه از سوی نهاد نظارتی (اتحادیه) ارائه خواهند داد؛ همچنین به جهت اطمینان خاطر شما عزیزان کلیه خدمات و قطعات مورداستفاده توسط تکنسین دارای ضمانت‌نامه ۶ ماهه‌ای می‌باشد که در پایان فرایند تعمیر به شما عزیزان تقدیم خواهد شد، بی شک بهره‌مندی از ارائه این خدمات سبب افزایش اعتماد مشتریان و جلب رضایت آن ها خواهد شد.

 

ارائه خدمات تعمیر و سرویس‌دهی در نمایندگی تعمیرات تک لند سرویس

1) عیب‌یابی صحیح و بررسی دقیق ماکروفر

2) تعمیر و سرویس دهی ماکروفر در محل مورد نظر

3) داشتن نیروهای متخصص و با سابقه تعمیرات ماکروفر در تهران

4) نمایندگی تعمیرات ماکروفر کنوود در تهران

5) سرعت فوق العاده بالای ارائه خدمات تعمیر مایکروفرکنوود

6) به‌کارگیری قطعات اورجینال و اصلی کنوود

7) ارائه ضمانت نامه ۱۸۰ روزه تعمیرات و قطعات مایکروفرکنوود

8)تعمیرات مارک کنوود با منصفانه‌ترین نرخ مطابق با تعرفه مصوبه از سوی اتحادیه و نهادهای نظارتی

9) ارائه نمودن فاکتور رسمی و معتبر تعمیرات مایکروویو در تهران

10) اعزام فوری تیم تعمیرکاران متخصص ماکرووفرکنوود به منزل و محل مورد نظر

11) پشتیبانی و پیگیری به صورت شبانه روزی

12) بررسی کیفیت و نظرسنجی و همچنین رضایت مشتریان

 

دلایل اصلی مراجعه متقاضیان جهت تعمیرات تخصصی مایکروفر برند کنوود :

1)  گرم نشدن مواد خوراکی

2)  عدم باز شدن درب مایکروویو

3) خاموش شدن اتوماتیک مایکروفر بعد از چند ثانیه

4) عدم روشن شدن لامپ روشنایی مایکروویو

5) داشتن ایرادات و یا عمل نکردن درست و صحیح تایمر مایکروفر

6) تولید صدای بسیار زیاد به هنگام داغ شدن

7) عدم چرخش سولاردام یا سینی ماکروفر

8)  جرقه زدن به هنگام عملکرد مایکروفر

9)  روشن شدن اتوماتیک مایکروفر

10)  خراب شدن میکروسوییچ ها و عدم بسته شدن درب مایکروفر

11)  عدم جلو رفتن برنامه تنظیم گردیده

12)  مشاهده نمودن پیغام های خطاء و یا آور

13)  عدم روشن شدن نمایشگر و مایکروفر 

 
:: برچسب‌ها: ماکروفر ,
:: بازدید از این مطلب : 17
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 30 آبان 1400 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: