اخذ اقامت ترکیه
نوشته شده توسط : محمد سلحشوری

ترکیه از کشورهای مهاجر پذیر بوده و در سال های اخیر افراد زیادی برای دریافت اقامت این کشور تلاش می کنند. از متداول ترین روش ها برای مهاجرت به ترکیه می توان به مهاجرت از طریق خرید ملک و مهاجرت از طریق سرمایه گذاری اشاره کرد. یکی از مهمترین اقدامات اولیه برای دریافت اقامت کشور ترکیه، مراجعه به یک موسسه مهاجرتی معتبر و مشورت گرفتن از یک وکیل مهاجرت به ترکیه با تجربه می باشد. موسسه مهاجرتی تیدی پارس یکی از معتبرترین موسسات مهاجرتی بوده و در زمینه مهاجرت کمک زیادی به افراد متقاضی می کند. وکیل های مهاجرت به ترکیه موسسه مهاجرتی تیدی پارس، به افراد متقاضی در انتخاب بهترین روش های مهاجرتی کمک می کند.

اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

مهاجرت به کشور ترکیه از طریق خرید خانه توسط موسسه تیدی پارس، یکی از روش های اخذ اقامت این کشور بوده و بسیاری از افراد از این طریق اقدام به مهاجرت به این کشور می کنند.  افراد متقاضی برای خرید ملک در کشور ترکیه برای گرفتن اقامت و پاسپورت ترکیه باید در ابتدا سفری به این کشور داشته باشند. افراد متقاضی بعد از خرید ملک و انتقال سند مالکیت آن به صاحب ملک، باید برای دریافت اقامت این کشور از اداره مهاجرت کشور ترکیه وقت ملاقات دریافت کنند. بعد از این مرحله متقاضیان می توانند در وقتی که از طرف سفارت تعیین شده و  با در دست داشتن مدارک لازم  به اداره مهاجرت کشور ترکیه مراجعه کرده و سپس اقامت یک ساله خود را دریافت نمایند. اگر خرید ملک در ترکیه مطابق با قوانین این کشور صورت گیرد، متقاضیان می توانند به صورت قانونی اقامت این کشور را دریافت کنند. یکی از موضوعات مهم در ارتباط با خرید ملک در کشور ترکیه این است که افراد غیر بومی اجازه خرید ملک در مناطق روستایی و دهکده ها  را ندارند و فقط در مکان هایی که دولت ترکیه به آنها مجوز داده قادر به خرید خانه هستند. در حقیقت می توان گفت اتباع خارجی اجازه خرید ملک در مناطق نظامی ترکیه را نداشته و فقط می توانند آپارتمان خریداری کنند. به طور کلی می توان گفت افراد متقاضی با توجه به قوانین کشور ترکیه در مورد خرید ملک، قادر هستند از طریق خرید ملک اقامت کشور ترکیه را دریافت کنند و تا وقتی که خانه خریداری شده به نام فرد متقاضی است، فرد متقاضی این امکان را دارد که اقامت خود را تمدید نماید. یکی از مهمترین شرایط برای خرید خانه در کشور ترکیه داشتن حساب بانکی معتبر در یکی از بانک های ترکیه است و افراد متقاضی در صورت نداشتن حساب بانکی در کشور ترکیه، نمی توانند در این کشور ملکی خریداری کنند. افراد متقاضی برای خرید ملک، باید وجه مورد نظر را از حساب بانکی خود به حساب فروشنده ملک انتقال دهند. ارائه دادن فیش بانکی برای انتقال سند امری ضروری است و بدون فیش بانکی متقاضی نمی تواند ملکی بخرد. افراد متقاضی برای دریافت اقامت کشور ترکیه از این طریق، باید حداقل به مدت 5 تا 8 سال در این کشور اقامت موقت داشته باشند. افراد باید در این مدت در کشور ترکیه زندگی کرده و همچنین خود را بیمه نمایند. متقاضیان با داشتن تمام این شرایط اقامت دائمی ترکیه را دریافت خواهند کرد. مدت زمان این پروسه تقریباً یک سال است و افراد بعد از این مدت اقامت این کشور را دریافت می کنند. همچنین شما می توانید برای یادگیری زبان ترکی در دوره های آنلاین زبان ترکی استانبولی موسسه زبان برتر شرکت کنید.

اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت و پاسپورت ترکیه از طریق سرمایه گذاری توسط موسسه مهاجرتی تیدی پارس  یکی از بهترین روش ها برای مهاجرت به کشور ترکیه است. پولی که برای سرمایه گذاری در کشور ترکیه لازم است، در بخش های اقتصادی این کشور یکسان نیست ولی سرمایه گذاری در نهایت منجر به اخذ اقامت دائمی کشور ترکیه می شود. افراد متقاضی برای دریافت پاسپورت کشور ترکیه از طریق سرمایه گذاری باید به مدت 6 صبر کنند. پاسپورت کشور ترکیه یکی از پاسپورت های معتبر محسوب می شود و مدت اعتبار آن ده سال می باشد. افرادی که ویزای کشور ترکیه را دارند اجازه سفر به بیشتر کشورهای دنیا را دارند. متقاضیان بعد از دریافت پاسپورت کشور ترکیه، می توانند از تمام مزایای شهروندی این کشور بهره مند شوند. از آن جایی که کشور ترکیه در مقایسه با بقیه کشورها مبلغ کم تری را برای سرمایه گذاری تعیین کرده است، افراد سرمایه گذار برای سرمایه گذاری به کشور ترکیه مهاجرت می کنند. برای سرمایه گذاری در کشور ترکیه روش های متعددی وجود دارد و افراد مقاضی می توانند با توجه به شرایط خود به یکی از این روش ها در کشور ترکیه سرمایه گذاری کنند. شرایط و مبالغی که دولت ترکیه برای سرمایه گذاری در نظر گرفته است، متفاوت بوده و در هر کدام از این روش ها افراد متقاضی باید مبلغ خاصی برای سرمایه گذاری داشته باشند.

به طور کلی می توان گفت افراد با سرمایه گذاری در کشور ترکیه از مزیت های زیادی برخوردار می شوند و یکی از مهمترین مزیت های سرمایه گذاری در این کشور، دریافت ویزای این کشور است و متقاضیان می توانند که همیشه پاسپورت کشور ترکیه را تمدید نمایند. علاوه بر این نیازی نیست افراد سرمایه گذار همیشه در کشور ترکیه حضور داشته باشد و همچنین این افراد می توانند بدون داشتن ویزا به بسیاری از کشورهای دنیا سفر کنند. مزیت مهم  دیگر داشتن اقامت ترکیه برای افراد متقاضی این است که آنها می توانند همراه با اعضای خانواده خود از تمام خدمات درمانی و تحصیل این کشور به صورت رایگان استفاده کنند. اقتصاد کشور ترکیه از اقتصادهای پیشرفته دنیا بوده و در نتیجه کشور خوبی برای سرمایه گذاری محسوب می شود.

یکی از روش های سرمایه گذاری در کشور ترکیه، داشتن سپرده بانکی در بانک های کشور ترکیه است. در این روش افراد متقاضی باید مبلغی در حدود 500 هزار دلار در بانک های کشور ترکیه سرمایه گذاری کنند ولی تا 3 سال اجازه برداشت این پول را ندارند. متقاضیان با خرید اوراق قرضه دولتی و همچنین سهام می توانند در این کشور اقدام به سرمایه گذاری نمایند. در این روش سود زیادی به افراد سرمایه گذار می رسد و کم ترین مبلغی که برای خرید سهام لازم است، 500 هزار دلار است. این روش ریسک کمی برای افراد سرمایه گذار دارد و در حقیقت می توان گفت یکی از بهترین روش ها برای مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری است. در این روش افراد متقاضی باید با مراجعه به یکی از بانک های کشور ترکیه، اقدام به باز کردن حساب بانکی نمایند. متقاضیان می توانند بعد از باز کردن حساب بانکی از طریق بانک یا مراجعه نمودن به اداره مقررات و نظارت بر سیستم بانکی، فرم مخصوص به اخذ اقامت را از طریق سپرده بانکی تکمیل کنند. بعد از این که درخواست اقامت متقاضی همراه با اطلاعات حساب بانکی او به وزارت امور داخلی کشور ترکیه فرستاده شد، مدارک مورد بررسی قرار گرفته و در صورت داشتن تمام شرایط با اقامت او موافقت می شود.

 

:: برچسب‌ها: اخذ اقامت ترکیه ,
:: بازدید از این مطلب : 71
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : پنج شنبه 15 آذر 1399 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: